jfl

Znám svůj Původ

MENTORING KLUB

Vím kdo jsem

O svých slabých stránkách jsem vždy věděla. Ale konečně znám i ty silné, které mně posunuly vpřed. Raduji se ze života.

 

  

Začala jsem si vážit sebe i své rodiny.

Jsem hrdá na to, co mé geny nesou. 

Konečně vím, kam mám směřovat a kým mohu být.  

Co všechno mohu dokázat.

Můj život má smysl

 Vždytomu tak ale nebylo!

Pátráte po svých předcích?
Hledání je zdlouhavé a výsledky v nedohlednu? Ztrácíte se ve svém rodokmenu nebo archiváliích? Nechcete si platit drahého genealoga?

Hledáte informace o svém dědečkovi, babičce, někdy i mamince a tatínkovi, protože o nich nic nevíte? 

Maminka brzy osiřela a vyrostla v dětském domově?. Nebo dědeček zemřel, když bylo tatínkovi 5 let, babička o tom nechtěla mluvit a tak nevíte o té části rodiny nic? 

Pomohla jsem desítkám klientů s podobným problémem. Dalším stovkách jsem vytvořila kroniku jako dárek pro jejich rodiče, kteří tím znovu ožili a přidali do příběhu další cenné informace – vpomínky. 

Vždycky mi ale přišlo škoda, že se mí klienti nemohou účastnit té cesty za kořeny, že nemohou jít tou dobrodružnou cestou objevování. 

S postupem digitalizace archiválií a rozmachem internetu začalo přibývat samobadatelů, kteří se rozhodli jít ve stopách svých předků sami. 

Jak sestavit rodokmen, Jak pátrat v matrikách, Jak číst ve starých textech začaly být těmi nejzásadnějšími otázky v mé emailové schránce.

A protože i já sama jsem před více jak deseti lety začínala jako badatel amatér, vím co všechno za úskalí to přináší.  Není jednoduché se v tom množství informací a archivů vyznat. A tak jsem s tím něco udělala… 🙂