Myslíte si, že nic nemáte a nic neumíte?

Pak se podívejte na to, co vám dali vaši předci a zjistíte, že máte bohatý základ svých dovedností a předností. Budete-li vědět, v čem vaši předci vynikali nebo naopak neuspěli, můžete na tom velmi dobře stavět svůj život dnes. A nejen váš život, ale i životy vašich dětí. Když se díváme s manželem na své tři dcery a jejich dovednosti, říkáme si, po kom to asi mají. Jasně, ta nejstarší je umělcem, protože jsem já kdysi kreslila, no tak je prostě lepší a je dobrá, protože jsme ji v tom od 5 let podporovali.

Ale co ta prostřední? Neskutečně dobře modeluje propracovaná lidská těla v miniaturní podobě, ty postavičky jsou tak skutečné, že těžko věřit, že dceři je jen 14 let. Také ráda pracuje s dráty, kovy, a jiným materiálem. Chvíli přemýšlela o umělecké kovařině. Kde že se to vzalo? Já úředník, manžel „stavebník“… nikdo v rodině není umělecky zaměřený. No vysvětlení je nakonec prosté. Jedna linie mého rodu se živila po stovky let kovářským řemeslem. Ten poslední nalezený předek z roku tuším 1620 byl dokonce zbrojířem – uměleckým kovářem. Postranní linie tohoto rodu měla v sobě řemeslo hrnčířské. To jsme ovšem ještě zdaleka netušili. Když se dcera začala tímto svým koníčkem zabývat, vůbec jsme o tom nevěděli. Prostě jí to napadlo, líbilo se jí to, tak to začala dělat.

Myslím si, že my všichni (i vy co čtete tenhle článek) jste úžasní a „šikovní“, všichni máme „NĚCO“ v krvi, všichni si neseme nějaké to DĚDICTVÍ našich předků. Je na nás, jak s tím naložíme, jak to využijeme, co z toho vytěžíme. Věřím, že šikovnost se dědí, proto je dobře ji využít a dělat to, co umíme, to na co máme „geny“.

Pokud se chcete něco víc dozvědět o své rodině, rodu, o svých kořenech připravila jsem pro vás e-book zdarma. Stahujte zde: e-book zdarma Jak sestavit rodokmen.

A protože jste dočetli tento článek až do konce mám pro vás i video návod 40min. Jak sestavit rodokmen – krok za krokem za akční cenu 59,- (z 590,-) jen do 30.08.2018. Video můžete rovnou objednávat zde: Video návod

Tenhle článek, ale i další nové moje články si můžete přečíst na mém blogu zde.
3
0
Would love your thoughts, please comment.x